1,400,000 ریال
خواندن قسمتی از کتاب

اساطیر نورس

داستان دیو و پری در تمام دنیا وجود دارد، تنها با این تفاوت که هر افسانه‌ ای شخصیت‌ های متفاوت و قصه‌ های مختلفی دارد. کتاب «افسانه نورس» همانطور که از نامش مشهود است، افسانه سرزمین اسکاندیناوی را برای خواننده ها تبدیل به کتابی ماجراجویی کرده است.
مشخصات کتاب
نویسنده نیل گیمن
مترجم رحیم قاسمیان
ناشر پریان
نوبت چاپ سوم - 1401
تعداد صفحات 288
موضوع ادبیات کودک و نوجوان- ادبیات فانتزی
دانلود خلاصه کتاب http://parianpub.com/Content/Images/uploaded/%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B7%DB%8C%D8%B1%20%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%B3.pdf
درباره کتاب

اسطوره‌های نورس، اسطوره‌های یک سرزمین سرد و یخ‌بسته با شب‌های بسیار طولانی زمستانی و روزهای گرم و بی‌پایان تابستانی و اسطوره‌ی مردمی است که نه تنها دربست به ایزدان خود اعتماد نداشتند، بلکه آن‌قدرها هم به آنان علاقه‌مند نبودند، با این همه از ایزدان خویش می‌ترسیدند و به آنان احترام می‌گذاشتند. تا آن‌جا که می‌دانیم، ایزدان آزگارد از آلمان آمده بودند و ابتدا در سراسر اسکاندیناوی پخش شدند و سپس به دیگر بخش‌های جهان که زیر سلطه‌ی وایکینگ‌ها قرار داشت. در اورکنی و اسکاتلند، ایرلند و شمال انگلستان - کوچ کردند و مکان‌هایی را که به نام ثور یا اودین نامگذاری شده بودند، ترک گفتند. ایزدان نورس نام‌های خود را در زبان انگلیسی در نام روزهای هفته به جا گذاشتند. می توان نشانه‌هایی از نام های تیر یک دست (پسر اودین)، اودین، ثور و فریگ، ملکه‌ی ایزدان را به‌ترتیب در نام‌های انگلیسی روزهای هفته چون تیوزدی (سه‌شنبه) ، ونزدی (چهارشنبه) ، ثرزدی (پنجشنبه) و فرایدی" (جمعه) مشاهده کرد.

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند