180,000 ریال
خواندن قسمتی از کتاب

21 معمای پلیسی

لاسه و مایا فقط شخصیت‌های ساختگی داستان‌های کارآگاهی نوجوانان نیستند. این نام‌ها از کسی گرفته شده که در واقع وجود داشته است. حدود ۱۵۰ سال پیش لاسه مایا یکی از شخصیت‌های مشهور سوئد بود. نام واقعی او لارس لارسون بود ولی به او لقب لاسه مایا داده بودند، چون دوست داشت لباس زنانه بپوشد. او از وقتی مشهور شد که به زندان افتاد و در آن‌جا شروع کرد به تعریف داستان زندگی‌اش، بیشتر داستان‌ها مربوط به ماجرای دزدی‌های اوست.
مشخصات کتاب
نویسنده بِنگت فردریکسون و آندراس پالمر
مترجم نامدار ناصرقصری
ناشر پریان
نوبت چاپ چاپ اول 1398
تعداد صفحات 112
موضوع ادبیات نوجوان- داستان معمایی- داستان پلیسی
دانلود خلاصه کتاب http://parianpub.com/Content/Images/uploaded/21%20%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D9%BE%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C.pdf
درباره کتاب

فقط در فیلم‌ها نیست که پلیس‌ها برای دستگیری مجرمان راه‌حل‌های هوشمندانه‌ای دارند، فقط در کتاب‌های داستانی کارآگاهی نیست که خلافکاران باکلک‌های زیرکانه موفق به فرار می‌شوند. حوادث دنیای واقعی حداقل به همان‌اندازه هیجان‌انگیز هستند.

همه‌ی ماجراهای این کتاب در واقعیت اتفاق افتاده‌اند. اگرچه به‌شکل معما تعریف شده‌اند.

طوطی‌ای که در حل کردن یک مورد قتل کمک مؤثری می‌کند، چند دزد جواهر که در روز روشن موفق به سرقتی بزرگ شدند بدون آن‌که ردی به جا بگذارند و با دوازده نوجوان که به طرز غیرمنتظره‌ای در دستگیری یک دزد به پلیس کمک کردند.

تو می‌توانی جواب این معماها را حدس بزنی.اطلاعات مورد نیاز برای حل معماها را می‌توان لابه‌لای متن و یا در تصاویر یافت. لازم نیست همه‌چیز را درباره‌ی نحوه‌ی کار پلیس بدانی، اما بد نیست کمی هشیاری به خرج بدهی.سرنخ‌ها معمولاً پنهان هستند و پاسخ‌ها را اغلب می‌توان در جاهای غیرمنتظره یافت، برخی از معماها ساده هستند و برخی دیگر دشوار. شاید تو نتوانی جواب همه‌ی معماها را پیدا کنی، اما سعی خودت را بکن.

موفق باشی!

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند